Co musisz wiedzieć o serwerach Minecraft?

Co musisz wiedzieć o serwerach Minecraft?

Minecraft to z pewnością jedna z najbardziej popularnych gier na świecie, a ogromne zainteresowanie graczy w różnym wieku jest uważane za jedno z najciekawszych i pozytywnych zjawisk ze świata gier. Gra solo może się jednak dość szybko znudzić, dlatego gracze prędzej czy później decydują się zakładać serwery Minecraft i grać ze znajomymi na własnych zasadach. Jak to zrobić? Czy możliwe jest tworzenie serwerów Minecraft za darmo? Do czego służy lista serwerów?

1. Jak dodawać serwery Minecraft?

2. Serwery Minecraft

3. Jak stworzyć publiczny serwer?

Każda lista serwerów Minecraft jak na przykład https://list-minecraft.pl/ uwzględnia serwery utworzone z myślą o różnych grupach wiekowych. Niektóre, jako że są przeznaczone dla młodszych graczy, mają więcej restrykcji w kwestii języka i zasad zachowania. Te przeznaczone dla starszych entuzjastów gry przewidują bardziej skomplikowaną mechanikę gry i kładą większy nacisk na aspekty społecznościowe.

Jak dodawać serwery Minecraft?

Lista serwerów Minecraft nie jest zamknięta, dlatego każdy może dopisać do niej swój własny. Jak dalej działać na naszym serwerze? Jak dodać go w Minecraft?  Można wykupić miejsce na serwerze zewnętrznym lub stworzyć własny. W tym drugim przypadku, oprócz odpowiedniej mocy i zawsze działającego komputera, potrzebne będą:

  • nowa wersja Java – w razie potrzeby trzeba zrobić update,
  • silnik serwera, na przykład Vanilla, Spigot czy Forge.
Przeczytaj także:  Jak zrobić lustro w Minecraft

Pomocny będzie również program do tworzenia prywatnych sieci wirtualnych, do których będzie można zapraszać znajomych. Polecamy Wippien, Hamachi czy FreeLAN. Do tego momentu dodanie serwera nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Serwery Minecraft

Istnieją dwa główne warianty serwerów gry. Serwer Survival skupia się na samym przetrwaniu w świecie Minecrafta, w tym na gromadzeniu zasobów i budowaniu struktur. Drugim wariantem są serwery Creative. Zaangażowani w nie mogą liczyć na nieograniczone zasoby, dlatego bez troski o przetrwanie można skupić się na tworzeniu rozmaitych, nawet skomplikowanych projektów.

Jak stworzyć publiczny serwer?

Przejdźmy do praktyki, czyli tworzenia serwera krok po kroku. Kiedy cała podstawa techniczna jest przygotowana, czekają na Ciebie kolejne kroki:

  • konfiguracja serwera – pobranie pliku Server.jar ze strony Minecraft lub plik silnika Vanilla ze strony Mojangu,
  • otworzenie pliku i utworzenie plików konfiguracyjnych,
  • modyfikacja dokumentu tekstowego „eula” poprzez zmianę treści „eula=false” na „eula=true”, co zapobiegnie automatycznemu wyłączaniu serwera,
  • uruchomienie serwera poprzez uruchomienie pliku server.jar.

I to wszystko. Teraz powinna być możliwość znalezienia rozgrywki w zakładce dla wielu graczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *